پرفروش ترین فشارسنج

در حدود دو دهه قبل پرفروش ترین فشارسنج های موجود در کشور، دستگاه های فشارخون جیوه ای بودند و علت آن بود که دقیق ترین و قدیمی ترین دستگاه های سنجش فشار خون در گذشته دستگاه های بودند شامل یک ستون جیوخ، کاف بازویی و پوآر و پزشک میزان فشار خون فرد را بر اساس فشار ستون جیوه و با ضربان فرد اندازه گیری میکرد.

برند ریشتر ، ساخت کشور آلمان از قدیمی ترین و معتبر ترین برند های موجود در کشور بوده و هست. به همین منظور ، در ادامه فشارسنج هایی سبک تر و قابل حمل تر توسط کمپانی های تولید کننده ابزار سنجش پزشکی تولید و روانه بازار شد. در این میان نیز فشارسنج های عقربه ای ریشتر آلمان نیز از نظر کیفیت و دقت در زمره برند های معتبر جهانی شناخته شده بود. تا اینکه در دهه 90 میلادی با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های فشارسنج دیجیتالی وارد منازل شد و از آن پس افرادی که با عارضه فشارخون درگیر بودند میتوانستند در منزل به راحتی و بدون نیاز به تخصص و تبهر در امر سنجش فشار خون با فشردن یک دکمه فشار خود را اندازه گیری نمایند.

در این میان برند هایی همچون امرن OMRON ژاپن توانست در فروش گوی سبقت را از دیگر رقبان برباید و با پیشی گرفتن چندین ساله در این صنعت هنوز هم در دنیا هیچ برندی نتوانسته در تعداد فروش به گرد پای ابن غول ابزار سنجش طبی برسد. در ایران نیز نمایندگی امرون ، سالهاست که با عرضه محصولات سنجش سلامت این کمپانی ، از نظر تعدادی بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص داده است ولی این موضوع محدود به بازار خانگی بوده و کماکان در مراکز درمانی، مطب پزشکان و بیمارستان ها کماکان مدل های جیوه ای و عقربه ای حرف اول را میزنند و نمایندگی ریشتر آلمان Riester ، سردمدار فروش فشارسنج های عقربه ای می باشد. از آنجاکه در اوایل سال 1397 شمسی، اداره کل تجهیزات پزشکی کشور، ورود دستگاه های فشارسنج جیوه ای را محدود نمود، که دلیل آن حفاظت از محیط زیست در مقابل آلودگی ناشی از عنصر جیوه بکار رفته در ستون جیوه این نوع از دستگاه ها می باشد، برند AND ژاپن با طراحی مدل UM-102 و ترکیب مدرنیته و سنت توانسته است مدلی را به بازر عرضه نماید تحت عنوان فشارسنج دیجیتالی طرح جیوه ای AND UM-102 .این دستگاه با تلفیقی از دقت اندازه گیری فشارسنج های کلاسیک جیوه ای و تکنولوژی دیجیتال، توانسته دقت اندازه گیری را در کنار راحتی کاربری برای متخصصان و کاربران حرفه ای تأمین نماید. این دستگاه مخصوص استفاده در درمانگاه ها ، مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی می باشد. استفاده از آن کاملا مشابه با دستگاه های فشارسنج جیوه ای کلاسیک بوده ومتخصص بوسیله گوشی پزشکی و پوآر در در دست خود، میزان باد و فشار کاف را تنظیم نموده و تا فشار مورد نظر و متناسب با شرایط فرد کاف را باد خواهد نمود. تفاوت قابل احساس در این مدل استفاده از ستون جیوه مدرج دیجیتالی است که با هر ضربان کاملا مشابه مدل کلاسیک ستون جیوه نوسان عمودی خواهد داشت و متخصص با شنیدن و مشاهده ی اولین بض میتواند محل فشار سیستولیک را با دکمه ی Mark ، علامت گذاری کرده و تا زمان رسیدن به فشار خون دیاستولیک ، نیز ضربان ها را ملاحظه خواهد کرد و ضربان را خواهد شنید و در لحظه آخرین ضربان نیز باز میتواند محل فشار خون پایین را با فشردن مججد دکمه Mark ، علامت گذاری نموده و بدین ترتیب فشار خون بالا و پایین فرد را اندازه گیری مینماید. همچنین در پایان Heart Rate با تعداد نبض در دقیقه نیز به صفحه نمایشکر به نمایش در خواهد آمد. استفاده از این دستگاه حس کامل، تخصص در اندازه گیری فشارخون با دستگاه کلاسیک جیوه را تداعی خواهد نمود در کنار استفاده از تکنولوژی دیجیتال در اندازه گیری دقیق و حرفه ای فشار خون. و پیشبینی ها حاکی از آن است که در آینده ، این مدل دستگاه ها بتوانند جایگزینی مناسب برای فشارسنج های جیوه ای قدیمی باشند.

از طرفی اشاره به این موضوع ضروری است که هنوز هم با گذشت سال ها ، دستگاه های فشارسنج عقربه ای محبوبیت خود را نزد پرستاران و پزشکانی که باری ویزیت بیماران در منازل حاضر میشوند ، حفظ کرده است و در این میان دستگاه های مدل تک شلنگ و دو شلنگ ریشتر بهترین انتخاب برای آن ها بوده و از نظر تعداد در فروش ، بیشترین سهم بازار در این نوع را به خود اختصاص داده اند.

امیدوارم در این مجال توانسته باشم تجربیات خود در فروش این نوع از دستگاه های سنجش سلامت پزشکی را به بزرگواران به خوبی منتقل کرده باشم.

سلامت و پیروز باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *