تفاوت فشارسنج M6-Comfort و M6 AC امرون

در این بخش به بررسی تفاوت های دو مدل فشار سنج دیجیتال بازویی OMRON M6 Comfort و OMRON M6AC از شرکت امرن خواهیم پرداخت.
همانطور که در بخش های مختلف اعلام نموده ایم فشارسنج های دیجیتال سری M امرن از نظر تکنولوژی ساخت با یکدیگر تفاوتی ندارند، بنابراین از نظر دقت در اندازه گیری همه مدل های سری M یکسان می باشند. لذا تفاوت موجود بین این مدل ها در آپشن هایی می باشد که کمپانی سازنده برای مدل های مختلف در نظر گرفته است. در این میان دو مدل M6 AC و M6 Comfort مدل هایی هستند که کمترین میزان اختلاف را با یکدیگر داشته و بدنه اصلی هر دو دستگاه کاملا یکسان هستند و تنها در دو مورد با یکدیگر متفاوت هستند.
• هر دوی این فشار سنج ها دارای سنسور easy high blood pressure color indicator می باشند. به اینصورت که، هنگامی که فشارخون شخص در حالت استاندارد باشد چراغ های کنار عبارات SYS و DIA  که بترتیب نمایشگر فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می باشند، به رنگ سبز در می آیند. و هنگامی که فشار خون شخص بالاتر از حالت استاندارد باشد (بالاتر از 135 برای SYS و بالاتر از 85 برای DIA )، این نشانگر ها به رنگ نارنجی در می آیند. این امکان ، برای افراد مسن که توانایی تشخیص و یا خواندن اعداد را ندارند بسیار کاربردی بوده و با دیدن چراغ نارنجی متوجه میشوند که فشارش خونشان از حالت طبیعی بالاتر ر فته است.
• هر دو مدل قابلیت نگهداری 100 عدد فشار خون اندازه گیری شده برای هر کاربر را در حافظه خود دارند و بطور کلی هر دو دستگاه ظرفیت نگهداری 200 فشارخون گذشته را در خود دارند. این دستگاه ها برای دو کاربر مجزا 100 حافظه در نظر میگیرد.
• هر دو دارای سنسور  Morning hypertension tracker می باشد. این سنسور قابلیت ردیابی فشار خون صبحگاهی را داشته و تفاوت آن را با فشار خون گرفته شده طی ساعات دیگر روز به نمایش میگذارد.
• هر دو دارای سیستم میانگین اتوماتیک می باشد. این سیستم به طور اتوماتیک میانگین 3 فشار خون گرفته شده در 10 دقیقه اخیر را حساب کرده و نمایش می دهد.
• هر دو قابلیت اتصال به آداپتور را دارا هستند و یکی از دو تفاوت عمده این دو مدل این است که ، درون جعبه فشارسنج امرن M6 AC آداپتور موجود می باشد ولی درون جعبه دستگاه M6 کامفورت آداپتور موجود نیست و میبایست بصورت جداگانه تهیه گردد. ولی لازم به ذکر است که هر دوی این دستگاه ها با استفاده از چهار عدد باطری قلمی با کیفیت ، پاسخگوی نیاز دونفر برای استفاده روتین از دستگاه بطور روزانه را داشته و در حدود 6 ماه به راحتی کار خواهد کرد. همچنین هیچگاه نباید نگران کاهش دقت اندازه گیری فشارخون بدلیل استفاده از آداپتور را داشته باشید، زیرا به محض اینکه سیستم تشخیص دهد مقدار جریان ، برای اندازه گیری دقیق فشار خون تأمین نمیشود ، آیکون هشدار تعویض باطری بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.
•لازم به ذکر است که هر دو مدل مورد نظر اندازه ی تقریبا بزرگی دارند و برای مصرف خانگی بصورت رومیزی طراحی شده اند و در صورتیکه فرد قصد دارد در سفرهای خود دستگاه فشارسنج اش را به همراه داشته باشد این دو مدل،  فضای زیادی از کیف مسافرتی شخص را به خود اختصاص خواهد داد. لذا در ان صورت پیشنهاد ما این است که مدل MORON M3 را انتخاب نماید.
•هردو، از دقت اندازه گیری بالایی برخودارند.
•هردو، قابلیت هشدار آریتمی قلبی را دارند.
•هر دو، تعداد ضربان قلب در دقیقه را نمایش می دهند.
•هر دو، سنسور هشدار صحیح بستن کاف را دارا هستند.
•هر دو، قابلیت اتصال به آداپتور را دارند.
•هر دو، دارای کیف نگهداری وسایل هستند.
•در هر دو مدل اندازه دور بازوی کاف 22 الی 42 سانتی متر می باشد و دومین تفاوت این فشارسنج در همینجا ظاهر میشود و آن این است که :
فشارسنج M6 Comfort دارای کاف فنری است، که به راحتی در دور بازوی فرد پیچیده شده و عملا کاربری کاف را آسان تر میکند ولی در مدل M6 AC کاف دستگاه از جنس تیوبی و نرم می باشد و برای بستن آن شاید افراد مسن کمی به زحمت بیافتند. از اینرو بوده که کاف فنری برای استفاده راحت تر سالمندان طراحی شده است.
•هر دو، هر دو محصول کمپانی امرون OMRON ژاپن هستند و در کشور ویتنام تولید می شوند.
•هر دو، تحت گارانتی سه ساله شرکت پایکار بنیان طب می باشند.
جمع بندی: 
دو فشار سنج M6 AC و M6 Comfort از جمیع شرایط با یکدیگر یکسان هستند بغر از دو مورد:
دارا بودن آداپتور برق به همراه وسایل داخل جعبه فشارسنج M6 AC و عدم وجود آداپتور درون جعبه M6 Comfort
دارا بودن کاف آسان بسته شونده فنری به همراه M6 Comfort و وجود کاف معمولی تیوبی درون جعبه M6 AC

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *